Oddlužení
  Oddlužení neboli tzv. osobní bankrot je způsob řešení úpadku dle insolvenčního zákona č. 182/2006 Sb. Tento institut je výjimečný tím, že umožňuje zbavit se veškerých závazků jednou provždy. Pro poctivého dlužníka je to šance, jak definitivně vyřešit finanční problémy a zastavit exekuce.

  Od 1.7.2017 vstoupila v účinnost novela insolvenčního zákona, která mimo jiné zásadně mění způsob podávání insolvenčních návrhů na povolení oddlužení. Návrh bude moci za dlužníka sepsat a podat pouze odborník, tedy advokát, notář, soudní exekutor či insolvenční správce nebo tzv. akreditována osoba (např. nezisková organizace).


  Za zpracování a podání návrhu na povolení oddlužení náleží zpracovateli (vyjma akreditované osoby) zákonem stanovená odměna – 4.000,- Kč v případě jednotlivce nebo 6.000,- Kč u společného oddlužení manželů.

  Velkou výhodou pro osoby uvažující o oddlužení je to, že uvedenou odměnu neplatí zpracovateli hotově, ale zpracovatel návrhu si odměnu přihlašuje do insolvenčního řízení klienta. Odborné poradenství při zpracování návrhu na povolení oddlužení je tak zpřístupněno i osobám, které si to dříve nemohly dovolit.

  Nezávazná bezplatná schůzka
  Pokud nevíte, jestli splňujete veškeré podmínky pro to, abyste úspěšně mohli návrh podat, objednejte se k nám na nezávaznou bezplatnou schůzku.

  Na této schůzce od Vás potřebujeme zjistit
  alespoň přibližnou výši Vašich celkových dluhů, výši Vašeho příjmu a informace o tom, zda vlastníte nemovitost/i či nikoliv.

  Kvalita našich služeb je garantována kvalifikovanými odborníky v oblasti insolvence a letitou praxí!

  Veškeré služby a poradenství jsou poskytovány advokátem, který zaručuje profesionální a individuální přístup.